Noc Muzeów w Muzeum Śląskim / 2018

Noc muzeów to impreza kulturalna, podczas której w nocy zwiedzającym bezpłatnie udostępnione zostają galerie, muzea, filharmonie i inne instytucje kultury.

Pierwsza tego typu akcja odbyła się w styczniu 1997 roku w Berlinie i nazywała się “Lange Nacht der Museen”. Jej wielki sukces i ogromne zainteresowanie poskutkowało lawiną analogicznych imprez w innych europejskich miastach, chociażby paryskie Nuit Blanche czy organizowane w Amsterdamie “Museums-n8”. Obecnie noc muzeów organizowana jest w ponad 120 miastach Europy.

Mieliśmy zaszczyt (tak, to dobre słowo) wyprodukować dla Muzeum Śląskiego w Katowicach gadżety na Noc Muzeów, a konkretnie zmywalne tatuaże z piktogramami charakterystycznych budowli dawnego przemysłowego Śląska.

Noc muzeów 2018

W trakcie Nocy Muzeów w Muzeum Śląskim tradycyjnie będzie można bezpłatnie zwiedzić wszystkie wystawy, a dodatkowo wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Spotkania z kuratorami wystaw, warsztaty animacji poklatkowej i zabawy plastyczne, kiermasz wydawnictw, pokazy – to tylko niektóre z propozycji. Wszystkie te atrakcje uświetnią 😉 wyprodukowane przez nas zmywalne, atestowane tatuaże… których montaż to raptem kilka sekund.

cid:image001.jpg@01D3B14E.50A5E090